Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Energetycy TAURONA walczą ze skutkami huraganowego wiatru

Data publikacji: 2017-10-30, Data modyfikacji: 2017-10-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Energetycy TAURONA walczą ze skutkami huraganowego wiatru

Silny wiatr, który w ciągu ostatnich kilku godzin występuje w Polsce, połączony z intensywnymi opadami deszczu, spowodował łamanie się drzew, które przewracając się uszkadzały linie, słupy i stacje energetyczne. TAURON Dystrybucja zanotował setki awarii: wyłączonych jest 3,5 tys. stacji transformatorowych i 25 linii wysokiego napięcia. Dotychczas spółka zarejestrowała ponad 2 tys. zgłoszeń dotyczących uszkodzeń linii niskiego napięcia i liczba ta rośnie. W wielu miejscach na liniach energetycznych leżą drzewa.

Najcięższa sytuacja jest w województwie dolnośląskim, gdzie w niedzielę w nocy i rano wiało i padało najintensywniej. Szczególnie wiatr dał się we znaki mieszkańcom okolic Jeleniej Góry, Legnicy, Wałbrzycha i Wrocławia i to tam energetycy mają najwięcej pracy. Setki łamiących się drzew zrywało przewody energetyczne, łamało konstrukcje energetyczne i słupy oraz uszkodziło ich elementy.

Do usuwania awarii TAURON zmobilizował wszystkie dostępne brygady i posiłkuje się również pomocą wynajętych ekip. Dodatkowo pracę utrudnia nadal silnie wiejący wiatr i opady deszczu. W pierwszej kolejności zabezpieczane są przede wszystkim zgłoszenia o charakterze zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego, czyli np. zerwane przewody w okolicach domostw czy skrzyżowań z drogami i ulicami. Trwają także obchody i lokalizowanie kolejnych miejsc awarii, które powoduje stale wiejący wiatr.

Energetycy usuwanie awarii zawsze zaczynają od przywrócenia funkcjonowania linii wysokiego napięcia, potem prace są kontynuowane na liniach średnich napięć, a następnie usuwane są awarie na liniach niskiego napięcia. W ten sposób maksymalizuje się ilość klientów, którym przywracane jest zasilanie.

W niedzielę o godzinie 10.00 na terenie dystrybucyjnym Taurona bez zasilania pozostaje ok 190 tysięcy klientów. Najtrudniejsza jest sytuacja w województwie dolnośląskim, gdzie bez zasilania pozostaje ponad 100 tys. odbiorców. W województwach śląskim bez zasilania jest 25 tys. odbiorców, małopolskim 27 tys. i opolskim 25 tys.

TAURON Polska Energia SA, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: TAURON Polska Energia SA
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
Powiat złotoryjski – powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Złotoryi. W skład powiatu wchodzą gminy: Wojcieszów, Złotoryja, Świerzawa, Pielgrzymka i Zagrodno, zajmując powierzchnię 575,45 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim rezerwaty przyrody: rezerwat przyrody Góra Miłek w gminie Wojcieszów, Wilcza Góra w gminie Złotoryja, rezerwat przyrody Ostrzyca Proboszczowicka w gminie Pielgrzymka czy rezerwat przyrody Buczyna Storczykowa na Białych Skałach w gminie Świerzawa.

Wśrod zabytków wymienia się: zespół pałacowy przy ul. Bolesława Chrobrego 251, pałac z przełomu XVI/XVII w., zespół pałacowy „Lestgut”, pałac z 1870 r. w Wojcieszowie Dolnym, zespół pałacowy przy ul. Bolesława Chrobrego 48, zespół pałacowy przy Targowej 4  z przełomu XVIII/XIX w. w  Wojcieszkowie Górnym, złotoryjską Starówkę,  kościół pomocniczy pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z 1230 r.,  bramę Górną zw. Basztą Kowalską z XIV w., pozostałości murów obronnych z XIV w., fragmenty średniowiecznych obwarowań, młyn z częścią mieszkalną przy ul. Kolejowej 6/8 z poł. XVII w. czy  wieżę wodociągową z pierwszej poł. XVIII w. Atrakcję turystyczną stanowi także Kopalnia Złota „Aurelia” oraz Muzeum Złota w stolicy powiatu.

Na terenie powiatu działa Złotoryjska podstrefa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola