Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Złotoryja, Wojcieszów, Pielgrzymka, Świerzawa, Zagrodno
Belka
Sobota, 18 Sierpnia 2018   imieniny: Helena, Ilona, Bogusław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Szok! Rozebrał się do naga na Jasnej Górze przed...

Data dodania: 2018-08-16
Zbezcześcił obraz Matki Bożej na Jasnej Górze. Mężczyzna najpierw udawał kobietę, a później rozebrał się do naga przed Cudownym Obrazem Matki Boskie... więcej »
 
 

Wałbrzych: Śmierć podczas interwencji policji na...

Data dodania: 2018-08-16
Do tragedii doszło dzisiaj w Wałbrzychu. Podczas interwencji policji zmarł mężczyzna. Na miejscu wciąż pracują policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. więcej »
 
 

Wyrzucili go z pracy na kolei za picie piwa w pociągu

Data dodania: 2018-08-16
Patrycjusz Tabakiernik to szef Związku Zawodowego OPZZ „Konfederacja Pracy” w Kolejach Dolnośląskich, którego wyrzucono z pracy za picie alkoholu w pociągu. Tabakiernik mia&... więcej »
 
 

Oratorium "Pocałunek Boga” w...

Data dodania: 2018-08-15
Oratorium "Pocałunek Boga” w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy. W kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy trwa Ora... więcej »
 
 

Imieninowe spotkanie Marii w Chojnowie [ZDJĘCIA]

Data dodania: 2018-08-15
Imieninowe spotkanie Marii w Chojnowie. II Imieninowe spotkanie Marii, Maryś, Marysieniek.... trwa w Chojnowie, jak na razie zapisało się ponad 40 pań o tym imieniu. Na spotkanie zaprosił... więcej »
 
 

Zapraszamy do Miłogostowic na Letnie Grillowanie

Data dodania: 2018-08-15
Zapraszamy do Miłogostowic na Letnie Grillowanie. Wiejski Ośrodek Kultury w Miłogostowicach zaprasza na Gminny Konkurs Letnie Grillowanie. Impreza rozpocznie się 18 sierpnia o godzinie 16:00.... więcej »
 
 

TOP 12 sposobów wykorzystania piwa. W domu,...

Data dodania: 2018-08-14
Piwo można zastosować na różne sposoby - w kuchni, do sprzątania, przy pielęgnacji ogrodu, a nawet ciała. Niemal co 4. Polak i co 5. Polka zdradzają, że lubią p... więcej »
 
 

Matejko, Malczewski, Styka, Duda-Gracz - obrazy...

Data dodania: 2018-08-14
Matejko, Malczewski, Styka, Duda-Gracz – obrazy m.in. tych wybitnych artystów można oglądać w Jeleniej Górze, a niedługo w Wałbrzychu więcej »
 
 

Zobaczcie niesamowite efekty specjalne. Tak...

Data dodania: 2018-08-14
Widzieliście film Jana Komasy "Miasto 44", do którego sceny kręcono m.in. w Świebodzicach i Walimiu na Dolnym Śląsku, a efektami specjalnymi zajął się jeden z najl... więcej »
 
 

Wojsko szuka na Dolnym Śląsku lokali dla...

Data dodania: 2018-08-14
Na razie wiadomo, że Wrocław będzie siedzibą dowództwa brygady WOT. W stolicy Dolnego Śląska lub w jej bliskim sąsiedztwie zostanie także ulokowany jeden z batalion&... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 338
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
Powiat złotoryjski – powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Złotoryi. W skład powiatu wchodzą gminy: Wojcieszów, Złotoryja, Świerzawa, Pielgrzymka i Zagrodno, zajmując powierzchnię 575,45 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim rezerwaty przyrody: rezerwat przyrody Góra Miłek w gminie Wojcieszów, Wilcza Góra w gminie Złotoryja, rezerwat przyrody Ostrzyca Proboszczowicka w gminie Pielgrzymka czy rezerwat przyrody Buczyna Storczykowa na Białych Skałach w gminie Świerzawa.

Wśrod zabytków wymienia się: zespół pałacowy przy ul. Bolesława Chrobrego 251, pałac z przełomu XVI/XVII w., zespół pałacowy „Lestgut”, pałac z 1870 r. w Wojcieszowie Dolnym, zespół pałacowy przy ul. Bolesława Chrobrego 48, zespół pałacowy przy Targowej 4  z przełomu XVIII/XIX w. w  Wojcieszkowie Górnym, złotoryjską Starówkę,  kościół pomocniczy pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z 1230 r.,  bramę Górną zw. Basztą Kowalską z XIV w., pozostałości murów obronnych z XIV w., fragmenty średniowiecznych obwarowań, młyn z częścią mieszkalną przy ul. Kolejowej 6/8 z poł. XVII w. czy  wieżę wodociągową z pierwszej poł. XVIII w. Atrakcję turystyczną stanowi także Kopalnia Złota „Aurelia” oraz Muzeum Złota w stolicy powiatu.

Na terenie powiatu działa Złotoryjska podstrefa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola