Belka
Niedziela, 21 Października 2018   imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Zamek Książ uznany jednym z siedmiu cudów Polski...

Data dodania: 2018-10-20
Zamek Książ w Wałbrzychu został oficjalnie jednym z 7 Cudów Polski na 100 lat Niepodległości. Prezes zamku Anna Żabska odebrała w Warszawie prestiżową nagr... więcej »
 
 

Koncert - 100 Lecie Odzyskania Niepodległości w...

Data dodania: 2018-10-20
Koncert - 100 Lecie Odzyskania Niepodległości w Legnicy. W Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej odbył się koncert Zespołu Szkół Muzycznych - "100 Lecie Odzyskania Ni... więcej »
 
 

Niecodzienny koncert w Galerii Sztuki już w tę...

Data dodania: 2018-10-19
Niecodzienny koncert w Galerii Sztuki już w tę niedzielę. W sobotę, 20 października, o godz. 19.00, Galeria Sztuki zaprasza na koncert legnickiego tria HuRaban. Koncert w Pacykarzu (plac ... więcej »
 
 

Jeszcze przed Bożym Narodzeniem Amazon zatrudni we...

Data dodania: 2018-10-19
Dobre wiadomości dla szukających pracy. Firma Amazon zapowiedziała, że przed Bożym Narodzeniem zamierza przyjąć do pracy ponad 3 500 pracowników sezonowych w Centrach Log... więcej »
 
 

Otwarto oferty przetargu na Centrum Witelona

Data dodania: 2018-10-19
Otwarto oferty przetargu na Centrum Witelona. Cztery firmy zainteresowane są remontem i adaptacją Teatru Letniego na Centrum Kultury, Nauki i Edukacji Witelona. Dziś otwarto oferty. Firma AKBiK zap... więcej »
 
 

Miał zakaz prowadzenia samochodu, a i tak wsiadł...

Data dodania: 2018-10-19
Miał zakaz prowadzenia samochodu, a i tak wsiadł za kółko. Legnicka drogówka zatrzymała mężczyznę, który wsiadł za kierownicę samochodu osobowego... więcej »
 
 

Jaka będzie zima 2018 i Boże Narodzenie? Będzie...

Data dodania: 2018-10-19
Wielu z nas zadaje sobie pytanie, jaka będzie zima 2018 roku? Według ludowych mądrości, po upalnym lecie możemy spodziewać się sporych opadów śniegu i dużego mr... więcej »
 
 

Trwa cisza wyborcza. Za jej złamanie nawet milion...

Data dodania: 2018-10-19
Z piątku na sobotę rozpocznie się cisza wyborcza. Potrwa ona do końca głosowania w niedzielę. Maksymalną karą, jaką można otrzymać za jej złamanie, jest... więcej »
 
 

"Sztuka Legionów", wystawa 100 Rocznicy...

Data dodania: 2018-10-19
"Sztuka Legionów", wystawa 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Legnicy. W Muzeum Miedzi otwarto wystawę "Sztuka Legionów" w 100 Rocznicę Odzyskania pr... więcej »
 
 

Zobacz unikatowe zdjęcia papieża Jana Pawła II z...

Data dodania: 2018-10-19
Właśnie minęło 40 lat od chwili, kiedy polski kardynał, Karol Wojtyła, został papieżem Janem Pawłem II. Jako Karol Wojtyła był we Wrocławiu wielokrotnie... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 371
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
Powiat złotoryjski – powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Złotoryi. W skład powiatu wchodzą gminy: Wojcieszów, Złotoryja, Świerzawa, Pielgrzymka i Zagrodno, zajmując powierzchnię 575,45 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim rezerwaty przyrody: rezerwat przyrody Góra Miłek w gminie Wojcieszów, Wilcza Góra w gminie Złotoryja, rezerwat przyrody Ostrzyca Proboszczowicka w gminie Pielgrzymka czy rezerwat przyrody Buczyna Storczykowa na Białych Skałach w gminie Świerzawa.

Wśrod zabytków wymienia się: zespół pałacowy przy ul. Bolesława Chrobrego 251, pałac z przełomu XVI/XVII w., zespół pałacowy „Lestgut”, pałac z 1870 r. w Wojcieszowie Dolnym, zespół pałacowy przy ul. Bolesława Chrobrego 48, zespół pałacowy przy Targowej 4  z przełomu XVIII/XIX w. w  Wojcieszkowie Górnym, złotoryjską Starówkę,  kościół pomocniczy pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z 1230 r.,  bramę Górną zw. Basztą Kowalską z XIV w., pozostałości murów obronnych z XIV w., fragmenty średniowiecznych obwarowań, młyn z częścią mieszkalną przy ul. Kolejowej 6/8 z poł. XVII w. czy  wieżę wodociągową z pierwszej poł. XVIII w. Atrakcję turystyczną stanowi także Kopalnia Złota „Aurelia” oraz Muzeum Złota w stolicy powiatu.

Na terenie powiatu działa Złotoryjska podstrefa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola