Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Lubińskie Betlejem i sobotni jarmark w Lubinie...

Data dodania: 2018-12-08
Tak minęła sobota na lubińskim rynku. A w Centrum Kultury Muza rozpoczęło się tradycyjne Lubińskie Betlejem. Zobaczcie zdjęcia! więcej »
 
 

Legnickie Centrum Kultury ma już 40 lat [ZDJĘCIA]

Data dodania: 2018-12-08
Legnickie Centrum Kultury ma już 40 lat. W Akademii Rycerskiej trwa uroczystość jubileuszu 40. lecia powołania Legnickiego Centrum Kultury. więcej »
 
 

Świąteczne iluminacje w miastach! Przepiękne,...

Data dodania: 2018-12-07
Świąteczne iluminacje. Przeszukaliśmy zdjęcia naszych fotoreporterów. I zobaczcie, jakie cudeńka znaleźliśmy! Miasta w całej Polsce wydają sporo, by błyszc... więcej »
 
 

Smaki z PRL. Pamiętacie, co jedliście w...

Data dodania: 2018-12-07
Chleb ze smalcem. Oranżada ze szklanej butelki. Pajda z cukrem. Vibovit jedzony na sucho, z ręki. Tak samo jak mleko w proszku. Lorneta i meduza (dwie setki wódki i galareta). Napój z wor... więcej »
 
 

Zatrzymany 22-latek z Lubina. Kradł wszystko, co...

Data dodania: 2018-12-06
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 22-latkowi z Lubina, podejrzanego o dokonanie rozboju oraz trzech kradzieży ze sklepów na terenie miasta. Kradł wszystko, co później łatw... więcej »
 
 

Komu wypłacana jest renta po zmarłym i czy można...

Data dodania: 2018-12-06
Wy pytacie ZUS odpowiada. Jeżeli macie pytania związane z działalnością ZUS wyślijcie je na adres: ewa.chojna@gazeta.wroc.pl. więcej »
 
 

Na Mikołaja zabierz malucha do kina! Mikołajki z...

Data dodania: 2018-12-06
Mikołajki w kinach Helios to wspaniały czas dla całej rodziny pełen konkursów z nagrodami, gier, zabaw oraz dodatkowych atrakcji w holach kin. więcej »
 
 

Kradł by zaimponować dziewczynie. Teraz mu grozi...

Data dodania: 2018-12-06
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi Lubina. Mężczyzna okradł dwie osoby, którym najpierw zaproponował pomoc. Kiedy zdobył ich zaufanie i p... więcej »
 
 

Jarmark na lubińskim rynku. [ZOBACZCIE ZDJĘCIA]

Data dodania: 2018-12-06
Kto che już może odwiedzić lubiński jarmark bożonorodzeniowy. Na placu przed Ratuszem ustawiono już budki z jarmarcznymi specjałami, w tle gra muzyka a każdy kto odwiedzi s... więcej »
 
 

Mikołaj odwiedził dzieci w lubińskim szpitalu...

Data dodania: 2018-12-06
Słodkie misie, czekoladki i książeczki trafiły do chorych z oddziału pediatrycznego lubińskiego szpitala przy ulicy Bema. Oprócz Mikołaja, który co roku odwiedza s... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 393
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
Powiat złotoryjski – powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Złotoryi. W skład powiatu wchodzą gminy: Wojcieszów, Złotoryja, Świerzawa, Pielgrzymka i Zagrodno, zajmując powierzchnię 575,45 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim rezerwaty przyrody: rezerwat przyrody Góra Miłek w gminie Wojcieszów, Wilcza Góra w gminie Złotoryja, rezerwat przyrody Ostrzyca Proboszczowicka w gminie Pielgrzymka czy rezerwat przyrody Buczyna Storczykowa na Białych Skałach w gminie Świerzawa.

Wśrod zabytków wymienia się: zespół pałacowy przy ul. Bolesława Chrobrego 251, pałac z przełomu XVI/XVII w., zespół pałacowy „Lestgut”, pałac z 1870 r. w Wojcieszowie Dolnym, zespół pałacowy przy ul. Bolesława Chrobrego 48, zespół pałacowy przy Targowej 4  z przełomu XVIII/XIX w. w  Wojcieszkowie Górnym, złotoryjską Starówkę,  kościół pomocniczy pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z 1230 r.,  bramę Górną zw. Basztą Kowalską z XIV w., pozostałości murów obronnych z XIV w., fragmenty średniowiecznych obwarowań, młyn z częścią mieszkalną przy ul. Kolejowej 6/8 z poł. XVII w. czy  wieżę wodociągową z pierwszej poł. XVIII w. Atrakcję turystyczną stanowi także Kopalnia Złota „Aurelia” oraz Muzeum Złota w stolicy powiatu.

Na terenie powiatu działa Złotoryjska podstrefa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola