Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Plenerowe wspomnienia - Gozdno

Data publikacji: 2018-11-26, Data modyfikacji: 2018-11-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Niedziela 26 listopada 2018 roku w dziejach ZKF-u zapisze się szczególnym wydarzeniem Wyruszyliśmy w teren dziewiczy. Nowo powstała wieża widokowa w miejscowości Gozdno  była naszym jedynym celem tego słonecznego dnia.Tylko taki był brany pod uwagę w planowaniu pleneru.Strzał w dziesiątkę Dotarliśmy w liczbie 5 klubowiczów i Prezes.Początki były trudne co widać poniżej na zdjęciu.Dwaj panowie wystraszyli się budowli z drewna i nie mieli ochotki wejść na szczyt. Facebookowe wieści i zróbmy im pamiątkowe zdjęcie. Inni po namowie Prezesa i p.Roberta postanowili jednak zaryzykować. Po chwili strach Iwony był tylko wspomnieniem. Raz,dwa trzy i cztery startujemy.Tylu klubowiczów wyruszyło pokonać 99-100 stopni do nieba. Patrząc z dołu. Jesteśmy w komplecie i odziwo ktoś tam jeszcze był.Odczucie wizyty jakby na statku (troszku sie rusza),ale jest pięknie.Warto zwiedzić tą budowle. Iwona zaprasza pozostałych kolegów do wejścia. Ma potwierdzenie Idą !!! Polonista zobaczy wszystko.Ciekawe czy pochwali się wierszykiem nie MOTÓR-em. Po godzinie byliśmy prawie w komplecie.Dotarł KK znany wszystkim nauczyciel za dawnych czasów. No i gdzie jest Szymon ? Dlaczego nie wchodzi ? Okazało się że zapomniał aparatu to po co męczyć nogi. I wszystko jasne jest Szymon Wszyscy focą poziomo.Widoczki wkrótce na stronie klubu .Szymon zrobił to inaczej z wysokości 150 metrów nad nami. Brawoooooo. Z czasem dotarł ostatni nieobecny potwierdzając brak  klubowego aparatu. Zamiennik też robi zdjęcia. Wszyscy w komplecie opuściliśmy wieże robiąc miejsce innym turystom z myślą , że kiedyś tu wrócimy i to będzie zima. Wracając do domku kolejna próba prędkości  białego helikopterka .   Panowie w debacie o sprzęcie – co,gdzie,jak i kiedy ?Wyszło ? Nie wyszło ?  Plener zakończony czas wracać do Rio obrabiać zdjęcia.Tymczasem  ;( Coś widze. Poczekajcie Jeeeeest głośny okrzyk Iwony.Próbka focenia i smakowania   W artykule wykorzystano zdjęcia autorstwa wszystkich klubowiczów obecnych na plenerze Iwona i Robert,Knocik oraz Szymon.   Nieprawda Knocik też coś wrzuce Nagrabiłem sobie ;(    

Pełna treść wiadomości na: zkf.info.pl/?p=35774
zkf.info.pl, Źródło artykułu: zkf.info.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
Powiat złotoryjski – powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Złotoryi. W skład powiatu wchodzą gminy: Wojcieszów, Złotoryja, Świerzawa, Pielgrzymka i Zagrodno, zajmując powierzchnię 575,45 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim rezerwaty przyrody: rezerwat przyrody Góra Miłek w gminie Wojcieszów, Wilcza Góra w gminie Złotoryja, rezerwat przyrody Ostrzyca Proboszczowicka w gminie Pielgrzymka czy rezerwat przyrody Buczyna Storczykowa na Białych Skałach w gminie Świerzawa.

Wśrod zabytków wymienia się: zespół pałacowy przy ul. Bolesława Chrobrego 251, pałac z przełomu XVI/XVII w., zespół pałacowy „Lestgut”, pałac z 1870 r. w Wojcieszowie Dolnym, zespół pałacowy przy ul. Bolesława Chrobrego 48, zespół pałacowy przy Targowej 4  z przełomu XVIII/XIX w. w  Wojcieszkowie Górnym, złotoryjską Starówkę,  kościół pomocniczy pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z 1230 r.,  bramę Górną zw. Basztą Kowalską z XIV w., pozostałości murów obronnych z XIV w., fragmenty średniowiecznych obwarowań, młyn z częścią mieszkalną przy ul. Kolejowej 6/8 z poł. XVII w. czy  wieżę wodociągową z pierwszej poł. XVIII w. Atrakcję turystyczną stanowi także Kopalnia Złota „Aurelia” oraz Muzeum Złota w stolicy powiatu.

Na terenie powiatu działa Złotoryjska podstrefa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola