Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Galeria św. Mikołaja i wielki dom, jak schronisko. Lada dzień rusza Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu! [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 2018-11-15, Data modyfikacji: 2018-11-16
A A AWydrukDrukuj  
 
O tak. Nie ma wątpliwości, że wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy każdego roku jest wyjątkowy, wręcz magiczny. Przyjeżdżają tu mieszkańcy całego Dolnego Śląska. Nie tylko po to, by kupić prezenty, ale przede wszystkim po atmosferę, bo gdzieś tu po wrocławskich ulicach krąży wtedy duch świąt Bożego Narodzenia... Świąteczne zapachy będą się unosić we Wrocławiu już od 23 listopada. Trwa właśnie montaż kramów. Będzie ich 180. A w przyciągającym wzrok dwupiętrowym domku znajdzie się restauracja! Jarmark możemy odwiedzać w godz. 10-21 (także w Sylwestra i w drugi dzień świąt).

Pełna treść wiadomości na: zlotoryja.naszemiasto.pl/artykul/galeria-sw-mikolaja-i-wielki-dom-jak-schronisko-lada-dzien,4883080,gal,t,id,tm.html?kategoria=23
zlotoryja.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: zlotoryja.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
Powiat złotoryjski – powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Złotoryi. W skład powiatu wchodzą gminy: Wojcieszów, Złotoryja, Świerzawa, Pielgrzymka i Zagrodno, zajmując powierzchnię 575,45 km².

Atrakcje przyrodnicze stanowią przede wszystkim rezerwaty przyrody: rezerwat przyrody Góra Miłek w gminie Wojcieszów, Wilcza Góra w gminie Złotoryja, rezerwat przyrody Ostrzyca Proboszczowicka w gminie Pielgrzymka czy rezerwat przyrody Buczyna Storczykowa na Białych Skałach w gminie Świerzawa.

Wśrod zabytków wymienia się: zespół pałacowy przy ul. Bolesława Chrobrego 251, pałac z przełomu XVI/XVII w., zespół pałacowy „Lestgut”, pałac z 1870 r. w Wojcieszowie Dolnym, zespół pałacowy przy ul. Bolesława Chrobrego 48, zespół pałacowy przy Targowej 4  z przełomu XVIII/XIX w. w  Wojcieszkowie Górnym, złotoryjską Starówkę,  kościół pomocniczy pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z 1230 r.,  bramę Górną zw. Basztą Kowalską z XIV w., pozostałości murów obronnych z XIV w., fragmenty średniowiecznych obwarowań, młyn z częścią mieszkalną przy ul. Kolejowej 6/8 z poł. XVII w. czy  wieżę wodociągową z pierwszej poł. XVIII w. Atrakcję turystyczną stanowi także Kopalnia Złota „Aurelia” oraz Muzeum Złota w stolicy powiatu.

Na terenie powiatu działa Złotoryjska podstrefa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola